Jump to content
David Durden

No More Mr.Nice Guy PL [Download]

Recommended Posts

Mogę streścić tę książkę w jednym zdaniu? Ostatnio się tego świństwa pozbyłem i jestem na bieżąco...

Posted (edited)

No więc to wynika głównie z wychowania od naszych mam. One były zawsze miłe i myślały że dzięki temu coś osiągną. To jest takie robienie drobnych szczegółów, pozytywnych, przyjemnych - komuś - ale nie na tym świat polega. Trzeba wyzbyć się podejścia typu robienie małych dobrych rzeczy komuś, bo są ambitniejsze zadania na tym świecie. Ot i cała filozofia. To jest pierwszy z kroków w walce z byciem nice guy'em.

Edited by Ijon Tichy

Coś w tym jest. Szczególnie problem narasta, gdy chłopak jest wychowywany praktycznie przez same kobiety. Ojciec olewa rodzinę albo nie ma czasu, bo pracuje. I gdy na pewnym etapie powinien "wziąć syna na polowanie", to okazuje się, że ciotki biorą go na zakupy. I potem sytuacja z biegiem czasu się pogarsza. Ja znam temat dobrze. W wieku 17 lat wiedziałem, że najważniejsze to być miłym, grzecznym dla innych, kobiety to boginie, nie wychylać się i reszta jakoś się ułoży. Gdybym za tym podążał to strach pomyśleć co by było. 

Ja bardzo długo prezentowałem to podejście i bardzo wiele przez to straciłem. Niestety droga w drugą stronę nadal trwa i jest wspomagana bardzo mocno. Mi rodzice praktycznie w niczym nie pomogli, patrząc na faktyczne wartości, a nawet bardziej spierdolili niż wychowali. Na szczęście odciąłem się od nich wiele lat temu i pracuję nad sobą.

Mam wiele takich spisanych tricków psychologicznych, które kiedyś może upublicznię, taka droga ze spierdolenia w normalność. No ale jak to mówi psychologia, każdy ma własną drogę do przejścia, nikt w niej pomóc nie może. Samemu trzeba wypracować swoją wartość i umiejętność radzenia sobie. Najważniejsze to robić małe kroczki, nic nie przychodzi natychmiast. Są na tyle małe kroki, że mniejszych już się nie da robić - i to jest praca nad sobą. Zmiana działa w kwestii prostych zachowań czy odpowiedzi i to powoduje, że człowiek się rozwija.

Panowie mam 2 pytania:

Ile stron liczy sobie polskie tłumaczenie?

Znacie jakieś inne zbliżone tematycznie poradniki?

Zbliżona tematyka: Dzikie Serce i Żelazny Jan, chociaż ta druga jest strasznie ciężka w czytaniu jak dla mnie. Za dużo metafor i porównań a za mało konkretów. 

No i elegancko mam nadzieję że warto było szukać. 😊