Jump to content
Sign in to follow this  
Rot

Zakola

Recommended Posts

Ogarnął mnie wielki smutek i przerażenie kiedy zorientowałem się, że zakola mi lecą.

Ja mam dopiero 25 lat i zawsze byłem dumny ze swoich długich włosów.

Da się z tym jakoś walczyć? Zrobić cokolwiek, żeby odrosły te włosy?

Starość nie radość, młodość nie wieczność 😀

Mam taką przypadłość, poza nieznacznym siwieniem i lekkimi zakolami, gniazdko mi się robi. 

No i zlewam to, w sensie tak mam i już, geny, stresik czasem itd. Myślałem podobnie, żeby coś z tym robić, odnawiać, maskować. 

Stanęło na akceptacji i okazjonalnym utrzymywaniu fryzury w stylu prawie łysy 😀

Ale chętnie poczytam, może ktoś coś stosował i działa, to się dowiem też! 

U mnie to raczej nie jest kwestia genów, wszyscy w rodzinie mają dość gęste włosy, nawet ojciec nie ma aż takich wielkich zakol.

Mam ogółem przykry nawyk bawienia się włosami - nawijam sobie bezwiednie na palec i przez to się plączą i wyrywają, więc na pewno to jest jedna z przyczyn, kolejna to może być stres i niezdrowy tryb życia.

Tymczasem zastanawiam się czy są jakieś specyfiki które pomogą odbudować owłosienie. 

Zaakceptuj to przede wszystkim i przystąp do działania. 

Spytaj o poradę dobrego  fryzjera i na jakiejś grupie facebookowej ludzi o opinię na temat  produktów.

no reklamowali takie specyfiki, ktoś u mnie tego używał nawet, podobno jakoś tam działa. to się nazywa dx2, czy coś ;)

z hardkorowych alternatyw znajomy sobie ostatnio przeszczep robił. Zależy od preferencji, ale uważam że 1000x lepiej na ogarnięte wakacje lecieć za taką cenę;) 

Jak masz dlugie włosy i po myciu suszysz je recznikiem to je mocno osłabiasz.Jeśli szlugi jarasz to też osłabia włosy.

Udaj sie do gabinetu trychologicznego a tam ci wszystko powiedzą.☺

Przeszczep jak masz male zakola to ogarniesz do 2 tys.☺

Z tabsów:

Prorecin-lek na wypadanie

Polaris Nr.07-lek na wypadanie

Revalid-suplement na przeciw wypadaniu wlosow.

Trzeba to stosowac miesiacami by efekty byly widoczne.

Szampony:

Vichy Dercos Energy.

Inne raczej nie działaja.

NANOGEN-maskuje brak włosów jednak nie wiem jak to działa.

Powstrzymanie wypadania to jedna sprawa, druga - żeby odrastało. Czy to w ogóle możliwe?

Palić, palę. Sporo. Tak jak pisałem, spora szansa że to z powodu tego tiku z bawieniem się włosami. 

To i tak nieźle się trzymasz. Ja miałem kumpli, którzy już w technikum zaczynali mieć z tym problem, a obecnie (23 lata) mają już bardzo duże zakola. Najbanalniejsze rady w tym temacie to standard: mniej stresu, dużo snu i pełnowartościowa dieta + można jakieś witaminy dorzucić. Mimo że to rady banalne, zwykle okazują się najlepsze - Brzytwa Ockhama. Długotrwały negatywny stres zwykle miesza nie tylko z włosami, ale powoduje szereg innych problemów. Jeśli to możliwe, to dobrze jest zmienić styl życia. 

Jeśli chodzi o specyfiki - sporo osób poleca Minoksydyl - niektórzy stosują go nawet na twarzy jeśli nie mają zarostu. Jedyny problem z Minoksydylem jest taki, że po przerwaniu kuracji wszystko powraca do stanu poprzedniego. 

Odpowiednie cięcie również może zakryć zakola. 

No i oczywiście jest jeszcze przeszczep, coraz częściej stosowany w tych czasach - jeśli komuś to bardzo przeszkadza, jak najbardziej powinien z tego skorzystać. 

Durden w tych specyfikach jest minoksydyl o wartości 5 procent.

W NR09 jest go 15 procent.

Dodatkowo przeciw łysieniu pomagaja takie składniki jak palma sabałowa i witaminy z grupy B w tym Biotyna.

W którym momencie się mazgaję?

Bycie otyłym też należy akceptować?

Jeśli da się coś w sobie naprawić, to należy to robić, tak po prostu.