Jump to content
Sign in to follow this  
elson

Płacenie na randce

Recommended Posts

Witam Panowie. Jak wiecie z ostatniego mojego założonego posta na forum miałem spotkanie w piątek. Jak przebiegło ? Do połowy ok dopóki nie poszliśmy do kina po czym kobieta sie strasznie zdystansowała. Co do początku spotkania żeby nie uciec od tytułu bloga. Spotkaliśmy sie , zapytała czego chce ..powiedziałem że herbaty Ona na to że ok i poszła mówiąc że przyniesie. Poczułem sie fajnie z tą myślą że trafiła sie laska która nie patrzy na faceta aż wyjmie portfel zwłaszcza że to Ona zapytała czego sie napije i co chce. Ok , idziemy dalej .Rozmowa o kinie ..pyta czy mam ochote na kino , spodobała mi sie ta propozycja.Poszła , zapłaciła .NIe wspomniałem nic o płaceniu pól na pól . Po wszystkim napisała mi że nie toleruje tego jak kobieta może płacić za faceta, napisałem sprytnie że w momencie kiedy to zrobiła wiedziałem że zrewanżuje się na następnym spotkaniu .Wyjaśniliśmy sobie to.   Będąc szczerym , miałem w głowie to że może powiem jej że płace za siebie ale hmm laska starsza ode mnie , chwaliła sie że dobrze sobie radzi w dodatku z taką lekkościa zapytala czy chce kino ...Poczułem sie fajnie :)  

Powiedzcie mi jak waszym zdaniem wygląda ta sytuacja w ktorej to kobieta płaci za Ciebie gdy jest to jej pomysł ? Powiedziała mi przez tel ze dla nie j jest to nie do przyjecia gdy Ona płac za faceta , już zrozumiałaby płacenie pół na pól.Czy to było nie kulturalne z mojej strony ? Wiecie ,dostalem sms że nie ma zamiaru inwestowac w nasza znajomość bo ja tak sie zachowałem ale już jest ok co prawda tylko nie wiem czy to nie są kobiece gierki i ustawianie faceta. 

Ale problemy...stanowczo za dużo kobiet przywiązuje wagę do takich pierdół.

Żeby uniknąć takich sytuacji po prostu płać zawsze za siebie. Nie wiem jak inni użytkownicy, ale ja mam zasadę taką:

Nie znam tej kobiety, nie ma między nami jakiejś relacji dlatego nie będę za nią płacił. Jeżeli jestem z nią w związku to prosto mówisz, że ty dziś płacisz, a kobieta zapłaci innym razem. Myślę, że na etapie spotkań najlepszym wyjściem jest płacenie pół na pół, co nie zmienia faktu, że dobrze wyszedłeś z tej sytuacji mówiąc, że na raz następny to ty zapłacisz.

Reasumując, żeby nie było później takich problemów to płać zawsze za siebie. Kobiety mają różne testy, a bardzo często spotkasz się z testem płacenia na początkowych spotkaniach.

Totalnie odlecę od tematu, ale cała sytuacja zebrana do kupy układa mi się w taki oto obrazek:

Mamusia z syneczkiem na mieście

Jedno, że laska ustawia Ciebie pod siebie - instrument finansowy jak czytamy świetnie tu działa, to jeszcze jej na to pozwalasz, bo "starsza" i "sytuowana". 

I już nie chodzi o tą kasę, kto co i kiedy stawia. Ale okaż, że masz trochę więcej jaj. No chyba, że rama bezwolnego utrzymanka - żigolaka w tej relacji to jest to do czego dążysz. 

Zaliczyć to jedno, a zaliczyć tak, by zrealizować swoje zamysły to drugie. 

No właśnie potraktowalem ja jak sponsorke przez jej wyjście na przód z propozycją i placeniem ,strasznie szybko uznała się za osobę która chyba musi przy mnie płacić ciągle czy nie wiem co skoro to było pierwsze spotkanie .Fakt że mogłem powiedzieć że płacę za siebie ,pomyliłem się ze panna będzie mi stawiać tylko dlatego że jestem młodszy .Nic się nie stało ,wyjasnilusmy to sobie ,od razu ja sprostowalem że wiedziałem że sie zrewanzuje ale wkurzylo mnie to trochę ze po jednym takim incydencie panna już robi z tego wielki problem .

Chciałbym żeby kobiety nie robiły problemów z takich dupereli xD Nie mam pojęcia co Ci poradzić poza tym że już na randce powinieneś zaproponować, że oddasz za siebie pieniądze. Z drugiej strony ona powinna byc troche bardziej wyrozumiała, ale cóż. 

Za to przypomniało mi to śmieszną historie z moją była w związku z płaceniem przez co prawie rozpadł się nasz związek (i tak stało się to 3 miesiące później) ale może opisze to może w innym temacie na forum.