Jump to content
Sign in to follow this  
Anansi

Drink Bar

Recommended Posts

Cześć, 

Zauważyłem na miniczacie, że zaczynacie już temat Sylwestra. Z tej okazji postanowiłem zapoczątkować temat barmański. W tym miejscu będziemy dzielić się przepisami na drinki!

Zaczynam.

CUBA LIBRE

Prosta mieszanka wymyślona w 1900 r. podczas wojny Hiszpańsko-Amerykańskiej na Kubie. 

Składniki to:

• 40 ml białego rumu
  • kostki lodu (daję dwie)
  • coca-cola 
  • 1/4 limonki

Do wysokiej szklanki wrzucamy kostki lodu, wrzucamy 1/4 limonki, wlewamy rum i uzupełniamy colą. 

O proszę! Dobry temat :D 

BIAŁY RUSEK

Drink dla ludzi o mocnych żołądkach, nie każdy toleruje połączenie mleka z alkoholem. Jak już wrzucamy ciekawostki na temat koktajli to. Biały rusek był ulubionym drinkiem jednego z bohaterów filmu Big Lebowski (polecam), a jego nazwa pochodzi od frakcji Białych - walczącej z Bolszewikami podczas rewolucji rosyjskiej... 

Składniki:

• 40 ml wódki (no bo Rosja)
  • 20 ml likieru kawowego
  • kostki lodu (ku pamięci Syberii)
  • 30 ml skondensowanego mleczka

Do szklanki wrzuć lód (nie mylić z ludem pracującym Rosji), zalej go wódką i likierem kawowym (Jak Rosja to Rosja), nieźle namieszaj, następnie wlej po ściance mleczko tak aby utworzyła się druga - biała warstwa, koniecznie ponad lud... ekhm lodem. ;)

Podoba mi się inicjatywa! :D 

A ja podzielę się na początek dwoma drinkami na bazie Malibu. Drinki na bazie Malibu są dość delikatne w smaku i świetnie sprawdzą się w przypadku konieczności zaserwowania czegoś kobiecie, która dotykając końcem języka klasycznej zawartości kielonka stwierdzi, że gorzkie, cierpkie i wgl fuuuj! 🤨

MALIBU SOUL:

• 50 ml Malibu
  • Sok ananasowy
  • Sprite

Do szklanki nalej Malibu. Dopełnij w równych proporcjach sokiem ananasowym i Sprite'em. Dodaj lód i udekoruj plasterkiem ananasa.

MALIBU SAMBA:

• 30 ml Malibu
  • 20 ml wódki
  • Sok limonkowy

Do szklanki wlewamy Malibu i wódkę. Dopełniamy sokiem limonkowym. Dodajemy lód i dekorujemy plasterkiem limonki oraz gałązką mięty.

Mój faworyt ostatnio to Jagerbomb, niestety ze względu na energetyk za wiele takich drinków się nie wypije na jednej imprezie.

Jagerbomb:

- 50 ml Jagermaistera

- 200 ml Red Bulla

- kostki lodu

Potrzebujemy whiskówkę, ewentualnie wysoką szklankę i kieliszek do shotów. Do szklanki z lodem wlewamy Red Bulla i wrzucamy do niej kieliszek z dobrze zmrożonym Jagermaisterem. 

A znacie mongoły? Nie wiem czy drink wywodzi się z mongolii, ale jego picie praktykuje się na posiedzeniach studenckich. 

Na necie znalazłam to pod nazwą miś, chociaż w tej wersji każą sączyć delikatnie - a mongoły się pije na hop.

Do szklanki lejecie w równych proporcjach:

- wódka
- piwo
- cola

kolejne warstwy po ściankach, żeby się nie rozwarstwiło. Smaku wódki prawie nie czuć, ale jej działanie owszem.

Okay to ja rzucę moją pierwszą trójkę i wartą uwagi jedną ciekawostkę. 

1. LONG ISLAND ICE TEA 

Składniki:

• 15 ml wódki
  • 15 ml tequili
  • 15 ml rumu
  • 15 ml ginu
  • 15 ml likieru pomarańczowego triple sec, np. Cointreau
  • 30 ml sourmix (syrop cukrowy zmieszany z sokiem z cytryny)
  • 15 ml coli
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Do shakera wlać alkohole, syrop cukrowy i sok z cytryny, wrzucić kostki lodu i wytrząsnąć. Wlać do szklanki, dopełnić colą. Udekorować cytryną.

2. Whisky/burbon z colą (jak jakaś lepsza whisky, lagavulin np, to lepiej czysta rozcienczona odrobiną wody) 

3. Koktajl Antylski (tak to się nazywało w śmieszne małej książce z drinkami, która wpadła mi w ręce kiedyś w Carrefour) 

Lód, 80ml rumu, 20ml blue curacao, dopełnić sokiem ananasowym. 

Ciekawostka. 

Green Line:

SKŁADNIKI:

20 ml Wódka Żołądkowa Gorzka tradycyjna;

10 ml świeżego soku z cytryny;

40 ml soku ananasowego;

plastry świeżego ogórka;

Sprite jako uzupełnienie.

Do wysokiej szklanki wrzucamy kilka kostek lodu, przekładając plastrami ogórka.

Wszystkie składniki mieszamy w shakerze i przelewamy do szklanki. Uzupełniamy Spritem

LEMON BALLANTINE'S:

• 50 ml Ballantine's
  • Sprite/ Sok limonkowy

Do szklanki typu short wrzucamy kostki lodu, wlewamy według uznania zmrożony Sprite lub sok limonkowy, dodajemy dla dekoracji plasterek limonki

Ze względu na walory estetyczne polecam Błękitną Lagunę. 

BLUE LAGOON

• 40 ml wódki
  • 40 ml likieru blue curaçao
  • 40 ml soku z cytryny
  • 120 ml wody mineralnej
  • 3 łyżeczki syropu cukrowego
  • lód

"Szejkujemy" to wszystko z jedną kostką lodu. Na dnie highballa umieszczamy wincyj lodu, po czym wlewamy zawartość @Shaker'a :D 

Znalezione obrazy dla zapytania blue lagoon drink