Jump to content
Sign in to follow this  
Kylian

Czy one tak zawsze nas zmieniają?

Recommended Posts

Zastanawia mnie czy kobiety zawsze tak robią, że gdy wchodzą w związek z facetem, to stopniowo próbują mu wejść na głowę i go sobie podporządkować, a potem tracą do niego szacunek. Chodzi mi o robienie z fajnego faceta takiego pieska, przez co potem wiele zwiazków się rozpada. Sam już się z tym spotkałem i jestem ciekaw co myślą o tym inni. Wtedy gdy dałem sobie wejść na głowę związek się zakończył chociaż wydawało mi się, że robię wszystko idealnie dla dobra pani ;)

Tak jak pisałem na blogu, kobiety często działają tak podświadomie. Ile to jest historii na forach, które powtarzają jeden i ten sam schemat - facet daje sobie wejść na głowę, kobieta stwierdza, że "coś się wypaliło" i kończy związek - często najpierw łapiąc się innej gałęzi. To zawsze zaczyna się na zasadzie małych kroków, przeciągania liny. Facet myśli - a dobra, przecież raz odpuszczę nic się nie stanie. Drugi, trzeci, czwarty i sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli. Mężczyzna ma być mężczyzną, gdy kobieta przejmuje stery w związku, to powtarza się historia Titanica.

Najczęściej jak delikwent trafia na forum jest już za późno, bo z atrakcyjnego mężczyzny stał się wiernym pieskiem swojej pani, czego nawet nie zauważył. Jak trzymasz swoją ramę i masz swoje zdanie, to kobieta wie, że dobrze wybrała. 

Dużą rolę gra w tej sytuacji pewność siebie. Wychodzi na jaw czy jest to prawdziwa pewność siebie, czy pewność siebie zbudowana na kruchych fundamentach, czytaj - udawana. 

Ani kobiet sie nie zmienia, ani sami nie powinnismy dac zmieniac sie kobiecie..Podobno bylo takie powiedzenie o facecie co w rockowym zespole gral i wyrwal spokojna fajna laske.Ta ciagle mu gadala by zmienil ubior by scial wlosy, stal sie spokojny.Gdy juz to zrobil w koncu uslyszal ze nie jest tym kogo pokochala i pragnela , wiec out..To samo ma sie z charakterem laska ma czuc ze cie nie zdobyla..

@Kylian bardzo często się z tym spotykałem i dopiero niedawno zdałem sobie z tego sprawę. Zwykle jest to podnoszenie głosu i chwalenie się przez laskę tym co ona wie albo jak coś widzi. Jest to bardzo uciążliwe i w dłuższej perspektywie depresyjne dla faceta. Sprowadza się to do nie słuchania faceta i rządzenia w relacji. Dla mnie nie do zaakceptowania.

Ja co prawda mogę sobie pozwolić na rządzenie w relacji, bo mam do tego predyspozycje i dobrze zarabiam, więc nie daje laskom wchodzić sobie na głowę a z czasem dowiadują się one że trzeba być mi posłuszną. To oczywiście ryzyko no ale nie ma zdrowej relacji jeżeli ktoś o większych kompetencjach jest wciskany pod pantofel.

@Ijon Tichy to może wynikać też z niskiej samooceny laski, która próbuje jakoś zamaskować swoje braki. Ja nie raz musiałem ustawiać swoją kobietę, która miała problemy ze słuchaniem tego co się do niej mówi i przetwarzania - "okej okej ale czekaj! daj mi skończyć myśl i potem ty będziesz mówić" - to mnie wkurwia zawsze, jak ktoś wchodzi w słowo. Ja uważam tak samo jak ty. Albo facet trzyma ster w zwiazku albo to prędzej czy później pierdolnie. Odwieczna zasada, która działa od zawsze. Sam to zauważyłem, że gdy próbuję być naprawdę dobry, miły, uczynny - to się nie sprawdza, po chwili kobieta próbuje wziąć więcej i więcej. 

No i prawie każda poprzednia kobieta próbowała owinąć mnie wokół palca, bo twierdziła, że wcześniej tak robiła i to działało, a jak na mnie nie, to już wkurwiona była i zaczynała się zastanawiać czy ten związek ma sens :D 

@Kylian standardowo w naszym kraju był matriarchat. Dopiero teraz faceci zaczynają wprowadzać patriarchat, bo widzą, że matriarchat się nie sprawdza. No i oczywiście wielki szum i halo że chcemy rządzić. Też miałem relacje, że laska chciała rządzić ale do tej pory się temu poddawałem. No i nie było stałej relacji, która by przetrwała. A teraz wielkie zdziwienie że stawiam warunki. No i brak relacji...

A co jak laska chce, żeby podać jej torbę? Dla mnie to nic złego - ot jestem bliżej. Gorzej, jak każe mi tej torby pilnować dopóki ona się nie wybawi. Dobrze myślę? 

Co złego jest w podaniu torby czy poeniesieniu jej nawet przec chwilę jeśli laska nie może/ma to utrudnione? Nie popadajmy w skrajności bo zaraz prosząc nas o wniesienie ciężkiej walizki usłyszy "spadaj mała, nie będę twoim pieskiem".

Trzeba to wyczuć. Ja jeżeli czuje się z czymś niekomfortowo czytaj mam wrażenie, że panna próbuje mnie wykorzystać i co ważne, nic nie dając w zamian, to po prostu obracam to w żart i spławiam. Jak odstawia coś przy znajomych, podobnie, warto wtedy powiedzieć (na osobności) co się nie podoba, że nie chcesz takiej sytuacji w przyszłości i tyle. Czasamimożna złapać się na drugiej skrajności, czyli na byciu despotycznym. Na pewno nie wszystkim kobietom będzie się to podobało, zresztą to w sumie nie jest jakaś pozytywna cecha. Warto też czasem odpuścić i zrobić tak, żeby było tak jak ona chce (chociażby, żeby nie było zarzutów, że zawsze musisz stawiać na swoim). Bo raz na jakiś czas czemu nie? :) Chyba, że ewidentnie prowadzić to może do czegoś złego. 

Ja ostatnio musiałem stanowczo wyartykułować, że mam pewne plany, których nie zmienie i nie jestem w stanie poświęcać jej obecnie więcej czasu (czego bardzo chciała). Obiecałem, że jej to wynagrodzęjak załatwię co mam załatwić, natomiast grunt to trwać przy swoim i robić tak, żeby samemu iść do przodu. Kobieta, o ile nie pomaga, pod żadnym pozorem nie może w tym przeszkadzać. Jak po wytłumaczeiu sprawy, dalej próbuje torepdować to kim jesteśmy lub do czego dążymyto wiedz, że to zła kobieta jest.

Edited by climb

Laski wpędzają w koszty. Trzeba umieć mówić "nie", nie argumentować tego i mieć wyjebane na reakcję. Ot cała filozofia relacji partnerskiej. Oczywiście nie mówimy o sytuacji że 100% chęci laski niszczymy, bo to nie jest normalne, trzeba mieć ludzkie wyczucie. Ale życie polega w 99% na obserwacji, więc laski się masakrycznie nudzą szukając wrażeń, czym nie można ich karmić bo to krótka droga do hipergamii i utraty partnerki.

Nic dodać nic ująć to jak balans na linie z której upadek nie ważne czy w lewo czy w prawo wiąże się z bolesnym końcem spaceru.