Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Witajcie, w związku z tym, że dostałem ostatnio takie pytanie od koleżanki i nie potrafiłem na nie odpowiedzieć, pomyślałem, że zadam je tutaj. Jakie znacie sposoby zarobienia pieniędzy bez większych umiejętności poprzez pracę zdalną (z domu np. dla studentów, matek na macierzyńskim itp.). Czy może jednak uważacie, że nie ma czegoś takiego jak dodatkowa praca zdalna i większość ogłoszeń to naciągacze/oszuści?

Ja raz sobie tak zdalnie pracowałam, no i wylądowałam na policji :D ale fajnie było.

Chodziło mi raczej o legalną pracę, a nie Twoje szemrane interesiki but_mil :D a tak już na poważnie, to jako ofiara, przestępca, czy świadek? 

Kupno drobiazgów na aliexpress/alibaba i sprzedaż na allegro z prowizją 200% :D

@Al B. można zarabiać na programach afiliacyjnych jednak do tego niezbędny jest już dość konkretny ruch na stronie. Można też zostać copywriterem czy nauczyć się marketingu internetowego i zarządzać reklamą google/facebookową jakiejś firmy- tutaj już jednak trzeba pewne umiejętności mieć. Kolejny pomysł to pójście w zarabianie na Instagramie. Generalnie internet to ogromne możliwości zarabiania :)

Moja partnerka oprócz normalnej roboty zarabia zdalnie, rozpisuje treningi, diety, wysyla nagrane wczesniej  w silowni cwiczenia. 

Jak znasz jakiś obcy język to jako rekruter. Z niemieckim około 50€ za jedną opiekunkę. Nie ma podstawy. Czasami możesz i 3 tyg. To jest 600 zł/ tydz. Za pracę w domu ok pieniądz. 

Edited by deceased

Jeśli chodzi o pracę zdalną to możliwości jest naprawdę wiele i pieniądze mogą być konkretne. Problem polega na tym, że praca zdalna często = freelance = brak szefa. Ja osobiście znam kilka przypadków osób, które mogły pracować jako freelancerzy i mogli zarabiać nawet więcej niż na etacie, ale po prostu nie dali rady przez brak dyscypliny. Praca zdalna to jest ciężki temat, bo łatwo jest nic nie robić, a trudniej zmotywować się do działania. To jest ten etap gdzie większość ludzi polega, ale jeśli się to przetrwa, to jest szansa, że będzie z tego konkret robota. Niektórzy polecają nawet czasami wychodzenie z domu z laptopem i pójście gdzieś do galerii - tam można otworzyć laptopa, kupić kawę i robić co trzeba. Po wykonaniu zadania zwijamy interes i "zamykamy drzwi". Tego trzaśnięcia drzwiami może brakować ;) 

Co do samej pracy zdalnej to jest sporo możliwości, które zależą od umiejętności. Można zajmować się pisaniem tekstów, można robić grafiki na zlecenie, albo pisać aplikacje. Można też założyć bloga, sklep internetowy, prowadzić jakieś własne konsultacje, kanał YT, wypełniać ankiety (to raczej jako dorobienie). Niektóre zajęcia mogą przynosić zysk od zaraz, a niektóre po dłuższym czasie. Rozwijanie kont Social Media to również możliwość późniejszej monetyzacji. Niektórzy zajmują się też wspomnianym polowaniem na okazje i potem sprzedają w wyższej cenie. 

Jeśli chodzi o dorobienie bez większych umiejętności to polecam wypełnianie ankiet - nie trzeba być mistrzem internetu żeby to robić, moja mama ostatnio szukała jakiejś dodatkowej pracy z domu i teraz właśnie siedzi przy ankietach. 

Jest mnóstwo ogłoszeń pracy chałupniczej takiej jak "składanie długopisów", jednak to wszystko wielka ściema. Najczęściej za paczkę długopisów trzeba zapłacić, a potem gdy już mamy wszystko poskręcane to nie ma chętnych do odbioru. Praca chałupnicza to w większości oszustwo. Czasami zdarzają się jakieś oferty, gdzie można coś uszyć jakieś serwetki czy coś - i z tego co wiem to prawdopodobnie jedyne konkretne oferty pracy, a też nie zawsze. 

Praca zdalna jest wtedy opłacalna gdy jednak coś umiesz i potrafisz inaczej to grosze i marnotrawienie czasu. Wiec nie ma możliwosci zarabiania grubej buły bez zainwestowania wcześniej swego czasu badź inwestycji w siebie na zasadzie szkoleń, kursów.

Praca zdalna to może być dobra dla programisty jak masz scisły umysł, grafika jak jesteś zdolny,  youtubera i blogera jeśli masz pasje i jesteś ekstrawertykiem i umiesz opowiadać.Sam widzisz ze na czyms trzeba sie znać.

Sprecyzuj pytanie w czym ta kumpela jest dobra?☺

11 godzin temu, lukas198820 napisał:

Praca zdalna to może być dobra dla programisty jak masz scisły umysł, grafika jak jesteś zdolny,  youtubera i blogera jeśli masz pasje i jesteś ekstrawertykiem i umiesz opowiadać.Sam widzisz ze na czyms trzeba sie znać.

Ogólnie zależy czy ktoś chce dorobić, czy planuje trzepać grubą kasę z internetu. Jak ktoś chce dorobić, to niekoniecznie trzeba mieć jakieś umiejętności, bardziej wiedzę gdzie i czego szukać. 

No i warto dodać, że najpopularniejszy YouTuber na świecie PewDiePie jest introwertykiem, a zarabia do kilkunastu milionów dolarów rocznie, także nie ma reguły  ;)