Jump to content
Sign in to follow this  
TeTris

Czy zmiana była dobra czy zła?

Recommended Posts

Ostatnio rozmawiając z przyjaciółką padło z jej strony pytanie, które sprawiło, że poczułem się skonfundowany i nie do końca byłem w stanie odpowiedzieć na to pytanie natychmiast więc oddałem się refleksji nad nim wpadając w ramiona Morfeusza. Sądzę, że pytanie może doprowadzić do na prawdę fajnej dyskusji, a ja sam chętnie poznam inne punkty widzenia na ten temat.

*W momencie podejmowania decyzji jesteś przekonany, że zmiana jest dobra. Jesteś tego pewien kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy czy rok. Jednak po dłuższym czasie stwierdzasz, że była to najgorsza decyzja twojego życia. Więc finalnie ta zmiana była dobra czy zła? I która perspektywa patrzenia na tą zmianę jest właściwsza- krótkoterminowa czy długoterminowa??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każda decyzja jest lepsza niż żadna decyzja. Życie leci, a ścieżki najpierw trzeba zbadać by wiedzieć co ze sobą niosą. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to czułeś i chciałeś to decyzja była dobra. Konsekwencje mogą być różne. Uczysz się po prostu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli odczuwamy jakąś radość w samej realizacji celu/zmiany chociaż wynik końcowy nas nie zadawala to myślę, że jest ok. Mamy jakąś informację zwrotną na końcu i w dodatku sama droga sprawiła nam frajdę. To jak ze zdobywaniem szczytu góry, jesteśmy na nim chwilę i jeśli akurat pogoda nie pozwala cieszyć się widokami, ale samo jego zdobywanie sprawiło nam radość to nie schodzimy źli/sfrustrowani, bo tak naprawdę chodziło też o pokonanie tej drogi, a nie samo zdobycie szczytu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomijajac juz badanie ścieżek, podziwianie widoków i odkrywanie siebie - czyli kwestie, które wymienili koledzy i z którymi jak najbardziej się zgadzam - jest jeszcze jedna. 

Jeśli droga wydawała sie zajebista w momencie startu - brak podjęcia tematu przynioslby poczucie przegranej/ najgorszej decyzji w życiu już na samym poczatku. A tak, przychodza jeszcze te widoki - wiele radości i uniesien; dopiero potem cos nie wypala. Ale takie życie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.