Jump to content
Sign in to follow this  
David Durden

[TAG] Świąteczny Tag 2018 (20.11.2018 - 01.01.2019)

Topic will be automatically locked at 09:00 AM

Recommended Posts

Świąteczny tag na rok 2018/2019 z okazji świąt Bożego Narodzenia, który obejmuje również Sylwestra i Nowy Rok. Jest to temat zbiorowy, w którym można prowadzić dyskusje dotyczące tematyki tagu. Tag działa jak hasztagi, jeśli masz coś do napisania na temat #swieta, to piszesz w tym temacie - możesz wrzucać zdjęcia, filmy, dzielić się przemyśleniami - wszystko co związane z tagiem (podobnie jak na wykopie). 

TAG zostanie otwarty 20 listopada, zamknięty 1 stycznia 2019. 

mano.thumb.png.f5f54f40dee88efc48ba8df751a34181.png

Jakie jedno wspomnienie z dzieciństwa najbardziej przychodzi Wam na myśli jeśli chodzi o #swieta ?? Może to być cokolwiek jak np charakterystyczny zapach/smak lub rytuał rodzinny 

@TeTris mi w #swieta najbardziej zapadl w pamięci zapach mandarynek w słodkiej paczce, kiedy się ją otwierało bo nimi przesiąkała. Mimo, że nie byłem dzieckiem wychowanym w PRLu i owoców zwłaszcza mandarynek u mnie w domu było zawsze pod dostatkiem przez cały rok, to te wtedy były jakieś takie magiczne ;)🎄

@Al B. A to mi #swieta też bardzo kojarzą się z zapachem mandarynek :D Do tego cały rytuał ubierania choinki, przygotowywania potraw, no a przede wszystkim czekania na Mikołaja z prezentami xD Oczywiście co roku stałym elementem mojego prezentu były albo skarpetki albo bokserki/slipy :P 

U mnie podobnie mandarynki podstawa na święta. Gotowanie różnych potraw to już był klimat w domu, chociaż zdarzało się, że robiło się zakupy dzień przed. Najbardziej klimat świąt było czuć u dziadków - zresztą tak jest do dzisiaj, babcia zawsze wymyśla jakieś cuda na kiju jeśli chodzi o ozdoby, lampki etc. Najczęściej pod choinką oczywiście perfumy + pieniądze, wcześniej zabawki. Jak się za dzieciaka dostało pod choinkę jakieś ciuchy, to były najgorsze święta ever :D 

Najważniejsze pytanie - pił już ktoś z was? 

Znalezione obrazy dla zapytania coca cola cynamon

Barszcz, sterty pierogów i pierniki.

całe życie chciałam złapać Mikołaja, dlatego zostawiałam mu jakieś przynęty i przyczajalam sie, zeby go przyuwazyc. Ale on byl zawsze sprytniejszy - w czasie kolacji wigilijnej w całym domu wyłączał prąd, znikały wszystkie przynęty, a pod choinką pojawiały się prezenty. 

Popłakałam się, jak pewnego roku rodzice uznali, że mają już za stare dzieci i po prostu podłożyli te prezenty w biały dzień :D

o, jeszcze chodzilo sie po kolędzie z jakimiś glupkowatymi scenkami.

@David Durden nawet nie wiedziałam o takim smaku; trzeba jakos nadrobic zaleglosci.

@David Durden Mnie od pewnego czasu kusi by przetestować waniliową Coca-Cole jednak w sklepie fizycznym nie widziałem, a przez neta wychodzi nieprzyzwoicie drogo, a cynamonowej pewnie spróbuje jeśli nadaży się okazja ku temu ;)  @but_mil Pewien etap się kończy, gdy taka bezrefleksyjna wiara w Św.Mikołaja zamienia się w wiarę, w której ciągle przekonujesz się, że on jednak istnieje i ta wiara ma sens :P

Edited by TeTris

Za moich czasów tagi robiło się klatkach, przystankach, w tramwajach... #swięta 

A bo znam takiego, Mikołaj się nazywa, czyni dobro, ogarnia sobie śnieżynki.  Ale jak mu się mówi, żeby na 6.12 zapuścił se brodę, to ten, ze mu nie rośnie.

12 minut temu, but_mil napisał:

A bo znam takiego, Mikołaj się nazywa, czyni dobro, ogarnia sobie śnieżynki.  Ale jak mu się mówi, żeby na 6.12 zapuścił se brodę, to ten, ze mu nie rośnie.

A bo to żaden Mikołaj tylko jakiś podrabianiec ;) 

@David Durden mieliśmy I dalej mamy. Pamiętam, że zawsze miałem jeść jedną dziennie, a finalnie kończyło się pustym pudełkiem po dniu  xD

@Al B. bo Ty jesteś regularny alkoholik  :(xD

@Dobrodziej z Północy - szczególną uwagę zwróciłem na jakąś dużą piersiówkę na półce podejrzewam z dobrym trunkiem w środku i maskę Batmana - chciałbym poznać gościa, który robił to zdjęcie, podejrzewam, że to Bruce Wayne alkoholik z początków Mroczny Rycerz Powstaje 🦇

Nie przepadam za polskimi kabaretami ale Neonówka robi robotę, ten skecz trafili w stu procentach :D U mnie podobne spory polityczne mają miejsce dosyć często, no choćbym ojca i dziadka oglądał :D 

A co ja do kościoła nie chodzę? Od trzech lat dzień dzień w kościele jestem. Od trzech lat w każdą niedzielę dzień w dzień w kościele jestem.