Jump to content
Sign in to follow this  
Micz

Konta bankowe i lokaty

Recommended Posts

Jakie konta bankowe i lokaty polecacie ? W moim obecnym lokalnym banku mam oporcentowanie 0% i opłaty 5zł miesiąc. Lokata max 1,5% . 

Postanowiłem poszukać czegoś lepszego.  Widziałem oferty kilku banków aczkolwiek mam pewne obawy przed lokowaniem tam oszczędności.  

Nie jestem zbyt mocno w tym temacie i dlatego pytam. Czy można śmiało lokować pieniądze na lokacie np.  Idea Banku , przy oprocentowaniu 4% ? Rozumiem , że Bankowy Fundusz Gwarancyjny działa tak samo dla każdej instytucji bankowej i gwarantuje w razie czego zwrot do 100k Euro ?

Druga sprawa :  czy ktoś z Was dorabia sobie na promocjach bankowych ? Tj. otwieranie sobie jakiegos promocyjnego konta i utrzymywanie go przez jakis czas , gwarantując jakieś określone w regulaminie wpłaty miesięczne ?  Śledzę ofertę kilku banków i widzę, że można w ten sposób jakieś pieniądze uzyskać. Nie są to wielkie kwoty, ale w połączniu z lokatami czy niezłym procentem na koncie oszczędnosciowym wyglądałoby to całkiem dobrze..

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

Nie baw sie w te promocje bo za dużo zachodu i kombinowania.

Ja osobiscie mam lokaty w Millenium Banku i PKO BP. Millenium ma  takie konto 360.Tam jest dobre oprocentowanie.Teraz jest chyba 4 procent w skali roku..

W Pko warto zainwestowac w kapitał na emeryture bo jest kapitalizacja półroczna. Oprocentowanie jest cos na poziomie 1.81 procenta.

Zastanawiam sie jednak czy nie lepiej zainwestować w 4 letnia obligacje.Bo inflacja zysku nie zeżre.

Ile chcech włożyć w lokate?

Jak długo chcesz pieniadze trzymać?

Jeśli poniżej 10000 to lokaty odradzam.Malo zarobisz i podatek Belki zje swoje.Wtedy lepiej poinwestuj krótkoterminowo w akcje na giełdzie spółek gamingowych np.Playway, CdProject, Farm 51, czy tanie akcje IFun4all, lub Ultimate Games..Załóż sobie konto w Pko z żubrem nie w tym BP bo zdzieraja 60 zl od prowadzrnia konta rok w rok i kosza za transakcje akcji..

Odnośnie promocji bankowych - swego czasu założyłem konto na ebrokerpartner i zarabiałem na otwieraniu właśnie kont bankowych, braniu na siebie bezpłatnych chwilówek i spłacaniu ich w tym bezodsetkowym czasie ("sprzedaję" pożyczkę sobie, dostaję za to prowizję a po kilku dniach tą pożyczkę spłacam. Większość firm tą pierwszą daje z rrso 0%) itp. Nie wymaga to dużo czasu tylko tworzy się spory spam na emailu i później cały czas wydzwaniają z ofertami.

Przy chwilówkach zawsze bwiła mnie ich weryfikacja mojej osoby poprzez pytanie o znak zodiaku :D

Jest jeszcze sławna już platforma Mintos gdzie można zarobić do 10 procent w pozyczkach gwarantowanych.To troche lichwa, jednak jeden gość prowadzi bloga o ksywie drapieżnej ryby która wystapiła w filmie szczęki:)..Sam inwestuje w pożyczki z gwarancją odkupu.Podobno to działa..Ja nie ryzykowałem i pisałem o tym.Gość wyciąga jednak z tego jakiś tsm dochód pasywny.☺