Jump to content
Sign in to follow this  
climb

Przepisy na żarełko

Recommended Posts

Posted (edited)

Hej,

Śniadanie to ponoć najważniejszy posiłek dnia. Jakie polecacie zdrowe, wartościowe posiłki na śniadanie które można upichcić w 5 minut? Owsianka z miodem na jogurcie już jest :)

Edited by climb

Posted (edited)

Też miałem z tym problem, nie miałem czasu albo mi się nie chciało.
Więc śniadanie w 5 minut robi się po Mondozosku tak:
Zaopatrzyć się wcześniej w banany, owsiankę (taką drobną), masło orzechowe, syrop klonowy (lub jakiś słodzik), placki do Duruma (duże) i folię aluminiową.

Rano zagotowaną wodę wlewamy do małej miseczki (tak ze 100 ml), rozpuszczamy w tym dużą łyżkę masła orzechowego (10 sekund mieszania) wsypujemy owsiankę, troszkę soli i do smaku syrop klonowy. Owsianki wsypać na tyle, by wypiła całą wodę i była w miarę gęsta lepna masa. Na dwa listki folii kładziemy placem Duruma, na środek wrzucamy z ręki pokrojonego banana (na faście), do tego łyżką nakładamy owsiankę, jakoś tą masę mniej więcej podłużnie formujemy i zawijamy. Trzy takie "Tortille" starczają na cały dzień pracy i jest się pełnym. 

Można też dorzucić jogurta, inne owoce, wczorajszy makaron, ryż, kurczaka, tuńczyka, szprotki no co tylko się znajdzie i jest szama.

Można zamiast wrzątku podgrzać mleko z masłem orzechowym w mikrofali i dopiero zasadzić tam owsiankę.

Edited by Mendoza

Posted (edited)

Nigdy nie sprawdzałem, ale z ciekawości policzyłem ile wychodzi na  jedną takąTortille.

80g owsianki - 300 kcal

10 g masła orzechowego - 130 kcal

1 banan - 90 kcal

1 Tortilla 100 gram - 320 kcal

Kapka Syropu do smaku (jakies 10 gram) 30 kcal

na sytego jeszcze czekoladowe białko: 20 g - 70 kcal

Co daje jakieś 940 kalorii. (Co wydaje mi się dużo, nie wiem czy dobrze policzyłem). Zjadam takie dwie - trzy w pracy i mam spokój w żołądku do ok 16 godziny.

Edited by Mendoza

Faktycznie sporawo, choć to zalezy jakie ma się dzienne zapotrzebowanie. Sam pomysł jest ciekawy, wygląda smacznie, spróbuję napewno. Najwyżej zamiast tortilli będę robił w pudełku i jadł łyżką :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this