Manobook

Bądź z nami na bieżąco!

file W jakie branże uderzać?

Więcej
1 miesiąc 4 tygodni temu - 1 miesiąc 4 tygodni temu #1355 przez Killer
Killer stworzył temat: W jakie branże uderzać?
Cześć, mam pytanie do was, w jakich branżach szukać pracy będąc po zawodówce? chciałbym w końcu przestać pracować w jakichś strasznie dołujących robotach w jakichś fabrykach, mam dość pracy z oszołomami i alkoholikami po 3 lub 2 zmiany....
Takie roboty powodują, że czuje sie jak gówno, a mój system wartośc równa się z ziemią.

Mam fach w ręku, ale totalnie go nie czuję, chciałbym złapać się jakiejs pracy np biurowej bądź w sprzedaży/obsłudze klienta, ale mam tylko zawodówkę, a przecież wiem, że dużo osób uważa ludzi z zawodówki za debili, więc mój wpis w CV niczego raczej nie zmienia.

Przeprowadziłem się do miasta w celu poprawienia jakości swojego życia, ale co nie pójdę na rozmowę o pracę, to kończy się flaskiem, natomiast w roboliach, fabrykach tak zwanych nie ma problemu, biorą od ręki...

Mam doświadczenie w marketingu internetowym oraz sieciowym, mam doświadczenie w tworzeniu stron WWW, kilka zleceń za pieniądze doświadczenie zebrane jako samouk, mimo wszystko, to nie przekonuje jakoś pracodawców...
Nie wiem co zrobić, aby ogarnąć jakąś normalną, rozwijającą pracę gdzie pracują normalni ludzie, a nie jakaś pieprzona dzicz.
Przeprowadziłem się do miasta, głównym powodem tej decycji była miejscowośc, gdzie co trzecia osoba to alkoholik, oraz powodem było to, że potraciłem znajomych, dziewczynę, a moje życie było jedną wielką rutyną w tej samej pracy.
jedynymi znajomymi byli ludzie z uwodzenia, PUA, ale zerwałem z nimi kontakty bo to ludzie z jakimś upośledzeniem umysłowym, fizycznie wyjęty wniosek z zachowania i sposobu myślenia.

Myślałem, że skoro jest to duze miasto wojewódzkie, to nie będzie problemu ze znalezieniem normalnej pracy, a jak sie okazuje, nawet w markecie jest ciężko sie dostać do pracy, hehe

Chce chodzic na szkolenia, na toastmasters, na projekty i warsztaty studenckie, jak chodzić, jak są 3 zmiany? co dwa tygodnie? większość fajnych wydarzeń odbywa się wieczorowo/po południami.

Nie mam średniego, aczkolwiek tworze sobie w szkole zaocznej, problemem jednak dalej jest to, że to okres dwóch lat, troche długo..

Macie jakiś pomysł, gdzie uderzać? gdzie mogą mnie wziąć, ale bez papierka, gdzie też nie ma takiej dużej rotacji?
Większość rozmów kończy się flaskiem , "oddzwonimy" za kazdym razem...

Własna firma? jestem przedsiebiorczy, ale nie chce obecnie robic biznesów za bardzo, bo najpierw chce naprawic swoje życie towarzyskie i po pracować nad sobą, a dopiero potem postawić pieniądze na piedestale......

Boje się, że mnie zniszczą takie roboty, a tego nie chce
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 4 tygodni temu przez Killer.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 4 tygodni temu #1357 przez Dobrodziej z Północy
Dobrodziej z Północy odpowiedział w temacie: W jakie branże uderzać?
Grubszy temat. No niestety nie masz dobrych kart na ręku biorąc pod uwagę twoją sytuację i aspiracje zawodowe. Z jednej strony oczekujesz dobrze płatnej wygodnej posadki w biurze, a z drugiej nie masz nawet matury, a twoje doświadczenie jest delikatnie mówiąc ciężkie do zweryfikowania. W dodatku chcesz gotową ofertę pracy już teraz, zaraz.Będzie ciężko. Dość roszczeniowa postawa. Postaw się w sytuacji pracodawcy/gościa od HRów, dałbyś sobie szansę? Pamiętaj że ludzie po studiach też mają problemy ze znalezieniem sensownej pracy. Ich CV uchodzą za puste pomimo tego że mają tam maturę, studia i np języki obce. Jak dobrze jakiś język to już jest opcja zawodowa - szukają takich ludzi.

Inna ważna rzecz, a tak na prawdę ta sama. Twoje nastawienie odnośnie przeszłości. Oszołomy, Alkoholicy, Upośledzeni Umysłowo, Robolie... Taki przekaz wysyłasz nam na zewnątrz, że z takiej "patoli" się wywodzisz. Zastanów się jeszcze raz czy dałbyś sobie szansę. A najlepsze jest to, że wcale tak nie musi być tylko taki sygnał wypuszczasz na zewnątrz. Jak Cię widzą tak Cię piszą.

Żeby pracować fizycznie wcale nie trzeba zapierdalać na zmianach, jest wiele opcji. Sam różnych robót się łapałem w takcie studiów i zaraz po nich, w większości fizycznych i też nie zawsze mnie wszędzie chcieli. Trzeba tylko ruszyć głową i w międzyczasie się rozwijać, chodzić na te kursy, skrobnąć tą maturę, języka liznąć, prawko ogarnąć jak się nie ma. Wyjść na ludzi, ale etapami jeśli nie można od razu. Tak naprawdę najlepszy czas na zdobycie dobrego startu przebimbałeś sobie w młodości. Pytanie brzmi czym kierowałeś się idąc do zawodówki skoro chciałeś pracować w zupełnie innej branży? Hm?

Pomysłu na złoty interes też Ci nie sprzedam, bo gdybym taki miał to sam bym go zrealizował. :)

Zamiast myśleć do jakiej branży uderzyć, pomyśl co możesz realnie zrobić żeby podnieść swoje akcje na interesującym Cię rynku pracy. Zrewiduj też swoje nastawienie. W innym wypadku na rozmowach kwalifikacyjnych w skali od 1 do 10 zawsze będziesz otrzymywał kosz łakoci na pocieszenie.

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #1358 przez Ten Mendoza
Ten Mendoza odpowiedział w temacie: W jakie branże uderzać?
Moim zdaniem mierne pytania stawiasz.
Nie wazne gdzie uderzasz tylko jak i z czym.
Sa tacy co po gimnazjum kombinuja jak obrocic hajsem i sa tacy po doktoracie co wola w stolarce rzezbic.
Nie istnieje idealne miejsce pracy na ziemi. Troche z Twojego tekstu mi wieje lzami, “ jak mam chodzic? Co dwa tygodnie? “ CHLIP!

Dzisiaj na silce widzialem ziomka na wozku inwalidzkim jak klepal zywo barki i przerzucal ciezary. Cos mi mowi, ze ziomek chyba nie ma czasu stawiac retoryczne pytania w necie “jak isc na silke jak nie mam nog?“

Stary, zdradze ci tajemnice poliszenela, wiekszosc ludzi nie wie ja ma zyc, udaja ze wiedza ;)
Sa tez tacy, co nie wiedza, ale probuja, i nie rozkladaja rak.

Powiedz mi, gdybym Ci odpowiedzial gdzie dokladnie masz pojsc i o ktorej godzinie to bys poszedl?

To pytanie z hakiem.

Podejmij kilka wlasnych decyzji, pomysl, porozgladaj sie.

Rozmyslanie i narzekanie moze Ci pomoze na chwile uciec od Twojej reality, ale to nic panie nie zmienia
Osoby które podziękowały: Gladiator, Lukas198820

Czas generowania strony: 0.256 s.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com