Manobook

Bądź z nami na bieżąco!

file Stoje w miejscu. Nie wiem co dalej

Więcej
1 tydzień 12 godzin temu - 1 tydzień 12 godzin temu #1143 przez Skipper
Skipper stworzył temat: Stoje w miejscu. Nie wiem co dalej
Cześć, chciałbym zwrócić się do was o pomoc, gdyż znalazłem się na zakręcie życiowym, chociaż kiedyś pomagałem ludziom w realizacji celów, ale tym razem to i ja stanąłem, z tą różnicą, że nie mam w nikim oparcia.
Znam was, drodzy forumowicze z podrywaja i stąd, wiem, jaka macie wiedze i doświadczenie, dlatego postanowiłem zwrócic się o pomoc. Będę naprawdę wdzięczny za cenne rady.

Do rzeczy. Aktualnie mam 21 lat, mieszkam na wsi od urodzenia (dom rodzinny)

Jestem niestety/stety po zasadniczej szkole zawodowej, z wykształcenia elektromechanik który ma jakieś tam pojęcie na temat aut, swego czasu pasjonowałem się programowaniem stron WWW, ale po czasie jednak doszedłem do wniosku, że programowanie mnie nie cieszy, a praca jako elektro w pobliskich zakładach wychodzi gry, bo wyzysk za małe pieniądze, jak to na zadupiach bywa i ogólnie na rynku pracy, praca u kogos w tym zakresie jest nieopłacalna.

Mój problem polega na tym, że stoję w miejscu i nie wiem co mam robić dalej, swego czasu, gość zafascynowany samorozwojem, nauką programowania, sportem, spadł do poziomu zerowego w którym stoi i nie wie jak ruszyć dale.j Wyznaczam cele, tylko co mogę robić na tej wsi czy w pobliskich miasteczkach, nie ma tu nic poza monopolami i hipermarketem, a sprawy internetowe, sportowe też nie wywierają na mnie takiej satysfakcji, chciałbym próbować i próbować innych rzeczy.
Nie wiem co robić, co byłoby najlepszą opcją według was?

Co raz bardziej zaczynam się wkurzać, a zarazem smucić, że moje ambicje, marzenia gdzieś idą w pizdu, ludzie z pracy swoim pierdoleniem niszczą moje dotychczasowe podejście do życia.

Byłem wolontariuszem ponad 3 lata, zacząłem nim być w wieku 18 lat, w tym okresie zmarł mi również mój ojciec.

Kilka miesięcy temu, odciałem się też od znajomych/ludzi którzy myśleli, że znaleźli sobie obiekt do robienia żartów, więc musialem to zrobić.
Obecnie, od 4 miesięcy nie spotykam się prawie z nikim, bo mało mam tutaj "normalnych" ludzi, a grupe znajomych, którzy mnie ściągali do dołu, po prostu zostawiłem

Zacząłem rozważać całkiem sero wyprowadzkę do dużego miasta, ale mam znów dylemat.
Gośc po zawodówce nie zarobi 2.500 zł, w robotach typowo fizycznych, bo chyba na 3 zmianach nie dają niższej półce dać więcej jak 1.800, nie? chociaż widzę największy sens w tej decyzji, to ona nie przemawia do mnie ostatecznie.

Opłaty, czynsz itd też kosztuje. Szczerze mówiąc, pokój sobie znalazłem za 600 zł, to jeszcze nie podpisywałem umowy, gdyż rozważam jeszcze jaka finalną decyzję podjąć. Nie składałem jeszcze wypowiedzenia z obecnej pracy, moje saldo wynosić we wrześniu będzie około 5000 zł.

Frustracja narasta, kopanie dołka pod sobą się pogłębia, masa negatywnych myśli przeważa nad pozytywnym, brak kobiet, brak ludzi, brak nowych rzeczy mnie zabija. Nie wiem co mam robić dalej, jak się odświeżyć? jak zresetować?

Chciałbym mieć przyjaciół, pasję, pieniądze, ludzi w koło siebie.
Każdego dnia budzę się i nie wiem w sumie po co, tylko po to, aby znów iść do chujowej pracy?
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 12 godzin temu przez Skipper.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 tydzień 11 godzin temu - 5 dni 20 godzin temu #1144 przez tddaygame
tddaygame odpowiedział w temacie: Stoje w miejscu. Nie wiem co dalej
Jeśli masz trochę $ na zbyciu i znasz dobrze angielski, to spróbuj przejść przez (link usunięty przez moderację. Regulamin punkt 4e) - to program, który pomaga ludziom takim jak Ty (bez jasno zdefiniowanych celów) pomóc znaleźć cele życiowe. Dowiesz się dużo o sobie, a także zaplanujesz sobie przyszłość.

Żeby nie było - sam tego nie robiłem, bo nie miałem takiej potrzeby, ale mam znajomych, którym to poleciłem i byli bardzo pozytywnie zaskoczeni.

@tddaygame - daygame w Warszawie i nie tylko - pl.blog.tddaygame.com
Ostatnio zmieniany: 5 dni 20 godzin temu przez Dobrodziej z Północy. Powód: Regulamin punkt 4e.

Więcej
6 dni 17 godzin temu #1145 przez Diamond12
Diamond12 odpowiedział w temacie: Stoje w miejscu. Nie wiem co dalej
Miałem kiedyś kumpla w podobnej sytuacji do Ciebie. Spotkaliśmy się i zapytałem go "Czy nie ma czegoś co robisz zajebiście dobrze i co sprawia Ci frajdę?". Otóż trenował na siłowni prawie 14 lat, pełen natural, zrobił wiele kursów trenerskich, trójbojowych, zrobił maturę w LO dla dorosłych i poszedł na fizjoterapie. Teraz zarabia 5000 na rękę tylko i wyłącznie jako trener personalny ;) Ja aktualnie o takich pieniądzach mogę pomarzyć, a on tylko poszedł w to co robił najlepiej.

Przemyśl sobie wszystko, a jak trzeba to przejdź przez program, który podał tddaygame :D Nie łam się, zawsze tak jest, przynajmniej raz w życiu dojdziesz do dna, a potem w końcu powoli się od niego oderwiesz ;)
Osoby które podziękowały: Skipper

Więcej
5 dni 21 godzin temu - 5 dni 20 godzin temu #1146 przez jogin
jogin odpowiedział w temacie: Stoje w miejscu. Nie wiem co dalej
pjona, też łżę po forach motywujących bo nie wiem co mam ze sobą zrobić. Skończyłem studia na kierunku zarządzanie. Nie wiem kto w tak młodym wieku kazał ludziom studia wybierać ;/ jak kompletnie się o życiu nic nie wie, a tym bardziej co chce się robić w życiu. Zazdroszczę koledze, ja szczerze mówiąc nawet nie mam za bardzo hobby. Kiedyś grałem w gry, miałem klan w necie, do tego strzelałem się w ASG. Myślę, że dobrze przekazuje wiedzę, lubię być liderem. Zastanawiam się czy nie zrobić sobie jakiegoś kursu trenerskiego i w tym kierunku iść, (link usunięty przez moderację, Regulamin punkt 4e) taka szkoła trenerów jest w Krakowie . Bo szczerze mówiąc stoję w miejscu i wegetuję.
Ostatnio zmieniany: 5 dni 20 godzin temu przez Dobrodziej z Północy. Powód: Regulamin punkt 4e.

Więcej
5 dni 21 godzin temu #1147 przez tddaygame
tddaygame odpowiedział w temacie: Stoje w miejscu. Nie wiem co dalej
Jedna rada: nie zastanawiaj się tyle, tylko zacznij coś robić. Nie wyjdzie? Nie pasuje? Zacznij robić coś innego. Przynajmniej nie będziesz marnował czasu.

@tddaygame - daygame w Warszawie i nie tylko - pl.blog.tddaygame.com

Więcej
3 dni 21 godzin temu - 3 dni 21 godzin temu #1149 przez Skipper
Skipper odpowiedział w temacie: Stoje w miejscu. Nie wiem co dalej
Podjąłem decycję.

Dnia 20 września zamieniam wieś na duże miasto wojewódzkie, wynajmuje pokój z dwoma, w porządku lokatorami, na start będę miał ponad 5000 zł.

Ostatnimy czas zalałem swojego laptopa herbatą i doprowadziłem do spalenia płyty głównej, laptop jest już w serwisie trzeci tydzień, a ja dalej myślę o stronach internetowych, programowaniu i projektowaniu. Wychodzi na to, iż powrócę do działu IT i zaczne dalej rozwijać się w tym kierunku, nie mówiąc już o tym, że będę tworzył strony pod zarobki np z reklam (dodatkowy dochód). Prawdopodobnie musiałem odpocząc po prostu od informatyki, chodź nie zmienia to faktu, iż na pewno będę próbował nowych rzeczy.
Developerzy/dobrzy webmasterzy itp w tej branży wyciągają od 5000 do 10 000 netto pracując u kogoś, na swój rachunek z pewnoscią jest lepiej.

Jeden z uzytkowników zaproponował mi wyjazd za granice w celu zarobku większych pieniędzy tak, aby pole manewru było większe. Bardzo mu Dziękuję za ową propozycję, aczkolwiek wynajęcie pokoju i życie w nowym mieście da mi następujące zalety, jak i oczywiście motywacje do pracy:

- Zmiana pracy po prawie dwóch, przepracowanych na produkcji (poszukam czegoś podobnego do mojego zakresu umiejętności, posiadam świadectwo czeladnika mechaniki pojazdowej, może uda mi się znaleźć pracę na podobnym, ale nie aż tak cięzkim stanowisku) to przyniesie mi na początku na pewno odświeżenie umysłu, a zarazem wyższę zarobki (idzie to w parze z umiejętnościami napraw pojazdów i maszyn)

- Będę brał udział w różnych projektach studenckich/młodzieżowych/inkubatorach, zapisze się tu i tam tylko po to, abym mógł poznawać nowe rzeczy, nabyć nowych umiejętności i poznać nowych ludzi

- Nauczę się organizacji czasu i kontrolowania swoich finansów

- Będę wieczorami lub wolnymi godzinami pracował na swoim laptopie, dalsza nauka IT i szukanie rozwiązań w sieci do zarobków, a wiem, że internet daje możliwosci zysku

- Będę robił Day Game tylko po to, aby ukształtować w sobie cechy osobowości, od pewności siebie po pozbywanie się strachu

- Sprzedam lub zostawie samochód na wsi, celem będzie optymalizacja kosztów

- Podejmę się nauki (Liceum zaoczne) weekendowo

- Wezmę odpowiedzialność za swoje życie, umowa pokoju mam do czerwca, czyli mam prawie 10 miesięcy na to, aby coś zrobić, coś osiągnąc, coś zbudować.

Jeżeli do czerwca, 2018 roku w moim życiu dalej nic się zmieni, wtedy na pewno będę miał za sobą ukończony rok pierwszy szkoły, zakończoną umowę, wtedy będę mógł wyjechać za granicę (około 4/5 miesięcy) by powrócić z większymi pieniędzmi. Ostatecznie, finalne wyjście.

Dziękuję wszystkim za pomoc w tym temacie.
Ostatnio zmieniany: 3 dni 21 godzin temu przez Skipper.
Osoby które podziękowały: Dobrodziej z Północy

Czas generowania strony: 0.335 s.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com